Horké 3. kolo VC Blanenska 2015 v Bořitově

První červnovou nedělí odstartovalo 3. kolo VC Blanenska 2015 na bořitovské trati za hasičskou zbrojnicí. Počasí hned od ranních hodin slibovalo sluneční výheň, stejně jako v minulém roce na této soutěži. Po nástupu družstev a poradě velitelů mohlo první družstvo nastoupit k základně na přípravu.

Nedlouho po „béčku“ nastoupilo domácí „áčko“. Kluci s časem 17,21s suverénně zvítězili a připsali si na své konto velký příděl bodů do celkového hodnocení. Druhý útok pod 18 vteřin předvedl Sychotín „A“ a časem 17,74s se umístil na bronzové příčce. Nejlepší trojici týmů doplnil Chrastavec s časem 17,85s a tedy posledním časem pod 18 vteřin. Dnes se v Bořitově dařilo i týmu Jabloňan, který si taktéž odvezl velkou bodovou nálož za čas 18,00 s a čtvrté místo. Své kvality prokázali i kluci z Obory, kteří předvedli čas 18,04 s a uzavírali tak nejlepší pětku týmů. Konečně se v nejlepší pětce mužských týmů umístily čtyři z blanenského okresu, což se v předešlých závodech nestalo. I přes velké horko bylo k vidění spoustu časů pod 19 vteřin. První body si odvezli konečně, po dvou nepovedených závodech, kluci z Ostrova u Macochy. K vidění v mužské kategorii byly také čtyři nepovedené pokusy a to od týmů Stanoviště, Brodek u Konice, Žernovník a Niva, které se vypnul stroj. Po odběhnutí posledního mužského týmu následovala přestávka na přestavění tratě pro ženskou kategorii.

Jako první se na začaly na základně připravovat děvčata ze Senetářova, která letos už jednou stála na bedně – na Žernovníku, avšak v Bořitově se jim útok moc nepovedl a skončily až za bodovaným umístěním. Suverénně v Bořitově zvítězily holky ze Sychotína, které zatím nenašly konkurentky, a vyhrály tak již třetí závod v řadě, a navýšily svůj náskok v průběžném vedení. Druhé místo si tentokrát vyběhly holky z Němčic a překvapením byla děvčata z Ostrova u Macochy, která si svou první letošní 17kou zasloužila 3. místo a velký bodový příděl do celkového hodnocení.

Čtvrtým týmem v Bořitově byla Šošůvka a nejlepší pětici uzavíralo žernovské Áčko. K vidění byly také dva nedokončené pokusy, a to od děvčat z Drnovic a z Žernovníku „B“.

Pořadatelům patří velký dík za pěkně zvládnuté a uspořádané závody. Pití i jídla bylo v tom perném a horkém dni dosti (hlavně smažák byl super! :-D) a nezbývá, než se těšit na další kolo VC Blanenska, které se bude nově konat na nově vybudované hasičské trati v Senetářově.

[embedyt]http://www.youtube.com/watch?v=Q8WvZ-UgNgw[/embedyt]

2 Replies to “Horké 3. kolo VC Blanenska 2015 v Bořitově”

Comments are closed.