4. kolo VC Blanenska 2015 v Senetářově na nové trati

Další červnová neděle byla ve znamení 4. kola VC Blanenska 2015, která tentokrát zavítala na nově zbudovanou trať do Senetářova. Celý areál se na první pohled jevil vcelku příjemně. Trať byla krásně tvrdá a rychlá, jak se ukázalo v celém průběhu soutěže. Veškeré občerstvení bylo dobře připraveno do takto horkého odpoledne. Před dvanáctou hodinou byl svolán slavnostní nástup družstev a po něm porada velitelů.

První mužské družstvo nastoupilo na základnu asi 10 minut po poradě velitelů. Byli to kluci ze Sudic, protože Niva, která byla nahlášena na 1. místo, přijela později. Sudicím se bohužel jejich útok moc nepovedl a jejich čas 19,25s je zařadil až na celkové 23. místo. Vítězný tým jsme mohli vidět až ke konci soutěže. První místo, a jediný čas pod 16 vteřin, předvedli borci z Nesvačilky.

Těsně za nimi se zařadil tým Pasohlávky a oba týmy předvedli své kvality a ambice, se kterými do letošní sezóny vkročili. Bronzový stupínek tentokrát zabrali kluci z Obory, kterým stačilo velmi málo, aby pokořili hranici 17 vteřin. Bramborová příčka patřila týmu Hluboké, kteří si toto umístění vystříkli časem 17,09s. Nejlepší pětku uzavíralo stanoviště s časem 17,25s a na této soutěži nedaly týmy z ostatních okresů moc šancí tomu blanenskému, což se jistě změní na dalším kole v Ostrově u Macochy. Bylo k vidění mnoho časů pod 18 vteřin. Poslední bodovaný čas byl 18,75s kluků z Myslejovic, což dokazuje kvalitu celé trati a všech týmů v letošním roce. Bohužel byla také spousta nedokončených pokusů – a to hned 8. Došlo i ke zranění béčkaře z Nivy, kterému se naštěstí snad nic váženého nestalo. Nejrychlejší proudař dne byl z Nesvačilky. Po krásné hasičské podívané v mužské kategorii následovala krátká přestávka na předělání tratě pro ženskou kategorii.

Jako první se na základnu začaly narychlo a nečekaně připravovat holky z Černé Hory, protože jedna členka jejich týmu musela hned po odběhnutí odjet. Holky předvedly čas 18,31s a nastavily laťku tak vysoko, že ji žádný tým nedokázal překonat, i když útoky dalších týmů byly povedené.

Čas černohorských děvčat dokázaly srovnat jen holky ze Žernovníku, které měly bohužel pomalejší druhý terč, což je zařadilo na krásné druhé místo. Velmi těsně za Žernovníkem a Černou Horou, skončili domácí děvčata ze Senetářova „A“ a časem 18,34s si zajistily bronzový stupínek a velký bodový přísun do celkového hodnocení. Holky přes zimu jistě hodně potrénovaly a to se odráží v jejich výkonech v letošní sezóně. Na tomto závodě vyšla bramborová medaile na Šošůvku za čas 18,53s, ale útok to byl také pěkný. Nejlepší pětku uzavíral Ostrov u Macochy a holky neměli také moc štěstí na sestřicích, protože levý terč byl sražen pod 18 vteřin. V ženské kategorii byly pouze dva nedokončené pokusy a to od Drnovic a Žďáru, za nenašroubovaný koš. Nejrychlejší proudařka dne byla z Němčic, které se ale bohužel po velkém prostřiku umístily až na 7. místě.