2. kolo VC Blanenska 2015 v rychlých Jabloňanech

Krásné nedělní počasí plné sluníčka odstartovalo další kolo VC Blanenska 2015. Tentokrát závody zavítaly do Jabloňan do pěkného hasičského areálu. Pořadatelé měli oproti minulému roku přichystanou novinku na náběhu, kde udělali dlážděnou plochu na startovní čáře. V 11:00 byl nástup všech družstev a po následné poradě velitelů se mohlo chystat první soutěžní družstvo.

Druhým nejkvalitnějším týmem z Blanenska a celkově pátým nejlepším týmem byl Míchov s časem 17,19. Z blanenských týmů doplnily desítku ještě sedmý Sychotín a desáté Jabloňany. Velkým překvapením byli určitě kluci ze Šošůvky, kteří předvedli velmi pěkný útok a výsledný čas 18,08 znamenal 11. místo. Gratulace klukům!!

Málokdy se v mužské kategorii vidí, aby byla jedním z členů týmu žena, ale klukům z Myslejovic se tento draft parádně povedl. Moc šikovná košařka by strčila do kapsy i leckteré košaře – muže. Pěkný útok nakonec stačil „až“ na 17. místo. Viděli jsme i mnoho nedokončených pokusů, a to celkem sedm. Posledním bodovaným týmem byl prostějovský tým kluků z Čelechovic na Hané s časem 19,34s, což dokazuje rychlost jabloňanské trati. Po odběhnutí posledního mužského týmu následovala pauza na předělání trati pro děvčata.

Jak byla trať přestavěna, tak nic nebránilo tomu, aby se na základnu začal chystat první ženský tým –  Sebranice. Těm se bohužel útok nepovedl podle představ a po skoro vteřinovém prostřiku, skončily holky na konečném 7. místě. Nejrychlejší útok jsme mohli vidět od sychotínských holek, které si časem 16,30 zajistili jasné 1. místo. Levý terč byl sražen v čase 15,75s a opět jsme mohli vidět extraligovou kvalitu.

Na druhém místě se umístila děvčata ze Šošůvky s časem 17,59. Nejlepší trojici týmů uzavíraly Němčice s kuriózním sestřikem levé proudařky. Ta si vysloužila potlesk za to, že dokázala srazit terč vleže v čase 17,29. Bramborové byly opět holky z Černé Hory, pro které byla bramborovou celá loňská sezóna. V ženské kategorii byla velkým překvapením děvčata z Petrovic, která zastavila časomíru v čase 18,81 a završila tak pětici nejlepších týmů. Viděli jsme jen dva nedokončené pokusy a dokonce jednu diskvalifikaci po dvou ulitých startech holek z Ostrova u Macochy. Holky to jistě nerozhodí a v Bořitově půjdou na start s čistou hlavou a chutí znovu se prát o co nejlepší umístění. A to platí pro všechny.

Závody měly hladký průběh a jídla i pití bylo dost. Celé závody byly provázený krásným a slunečným počasím, což veškerým záběrům ze soutěže dodávalo na kvalitě. Pořadatelé dostávají pochvalu a nám nezbývá než se těšit na další kolo VC Blanenska 2015, které zavítá na trať za hasičskou zbrojnicí v Bořitově.