1. kolo bylo na Žernovníku

V neděli 26. 5. 2013 se konalo první kolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku. Soutěž zavítala na krásnou, travnatou trať, která se nachází na Žernovníku. Pořadatelé měli všechno perfektně nachystané a zajištěné a po nástupu, který se konal v 11 hodin, mohla soutěž vypuknout.

 

Jak je to již zvykem na travnatých tratích, tak soutěž začínala mužskou kategorií, kterou otevřeli kluci z Tvarožné, kterým se však útok nepovedl podle jejich představ a díky velkému prostřiku na levém terči skončili až v druhé půlce tabulky s časem 21,09s. Velkým překvapením byli kluci z Obory, kteří si pořídili nové oblečení a také si pořídili nový stroj. Zaslouženě tak skončili po velmi pěkném útoku na 8. místě s časem 18,47s. Kluci z Plumlova skvělým výkonem opět ukázali, že jim to běhá a tak s náskokem téměř půl vteřiny ovládli první příčku s výsledným časem 17,32s. Druhé místo ovládli kluci z Nesvačilky a třetí až páté místo patřilo týmům ze Třebičska

Po krátké pauze na přestavení tratě začala kategorie žen. Tuto kategorii začínaly holky ze Sebranic, které nakonec pěkným útokem skončily na bronzové příčce. Zlatou příčku ovládnuly děvčata z Krokočína s časem 17,87s a braly tak plný počet bodů do celkového hodnocení. Stříbrnou příčku zaujmuly holky z Černovic, které mají novou posilu na koši, která předvedla velmi pěkný výkon, i přesto, že to jsou její čtvrté závody a napomohla tak holkám k zisku 10 bodů do celkového hodnocení. Nejlepší pětku uzavíraly žďárské děvčata s časem 19,48s. Na Žernovníku se objevil nový tým a to Ostrovské „Béčko“, kterému chybělo trochu toho štěstí, ale jsou to mladé holky plné elánu a chuti do závodění a jistě nás brzo překvapí.

 

Výkony v obou kategoriích byli dosti vyrovnané a bylo vidět již z prvních závodů, že každý má natrénováno a chce ihned na začátku ligy mít co nejvyšší bodový zisk.

Pořadatelé měli velmi pěkně nachystanou jak trať tak i občerstvení. Závody skončily a nám již nezbývá, než se těšit na další závod Velké ceny Blanenska, který se koná již tuto neděli na rychlé trati v Jabloňanech.