5. kolo VC Blanenska 2015 v Ostrově u Macochy

Poslední červnová neděle byla ve znamení pátého kola VC Blanenska 2015 v Ostrově u Macochy. Letos pořadatelům počasí přálo a trať byla v perfektním stavu oproti roku minulému. Celkem dorazilo do Ostrova 33 týmů mužů a 17 týmů žen. Nakonec vykouklo i sluníčko a doprovázelo celou soutěž.

Po slavnostním nástupu a poradě velitelů se na startovní čáru postavilo domácí družstvo mužů z Ostrova u Macochy a za velké podpory všech diváků se pustili do svého pokusu, který vypadal na pohled hezky, ale bohužel byli proudaři celkem daleko a po větších prostřicích obsadili až 20. místo z časem 20,12s, což neznamenalo žádné body do celkového hodnocení. Na ostrovské trati se dvakrát přepisoval rekord trati v kategorii mužů. Dlouho vedlo Hluboké s časem 17,74, ale nakonec tento čas stačil až na třetí místo. Nejrychlejší byli kluci ze Žernovníka, kteří zvítězili časem 17,14s, kde jejich rychlejší terč byl sražen v čase 16,94s.

Stříbrný stupínek vybojovalo Stanoviště, které také předběhlo velmi pěkný a rychlý útok. Časomíru se jim povedlo zastavit v čase 17,48s. Poslední čas pod 18 vteřin předvedly Jabloňany a jejich útok měl hodnotu 17,93s. Nejrychlejším proudařem dne byl Ondra Barák z Obory, který dokázal srazit terč za 16,86s, avšak kvůli prostřiku na levém terči skončili borci až na 7. místě, ale i tak brali hodně bodů do celkového hodnocení letošního ročníku a ukazují, že zkrátka útoky umí. Posledním bodovaným týmem byl Bořitov „B“ s časem 20,00s. Bylo k vidění i několik nedokončených pokusů a to od týmů Brodek u Konice, Šošůvka, Černovice „B“, Pamětice a Sychotín „A“.

Po odběhání všech mužských týmů následovala krátká přestávka na přestavbu dráhy pro kategorii žen. Jako první se na základně začala připravovat domácí děvčata. Nakonec jejich útok dopadl vcelku dobře, ale jistě ne tak, jak by si představovaly. Více jak vteřinový prostřik jedné z proudařek stačil v čase 18,74 na 6. místo. Bylo zde k vidění spoustu rychlých a pěkných útoků, ale holky ze Sychotína opět ukázali, že v letošní sezóně nemají zatím žádnou konkurenci. Dokázaly na této náročné trati zastavit časomíru na hodnotě 16,31s a jejich levý terč byl dokonce sražen v brutálním čase 15,76s. Holky vylepšily rekord trati a porazily tak další týmy o více jak 2 vteřiny.

Na druhém místě se umístily holky ze Žernovníku s časem 18,43s.

Těsně za nimi skončil třetí Senetářov a holky opět ukázaly velké zlepšení od minulé sezóny. Bramborová medaile tentokrát zbyla na děvčata z Němčic, kterým bronzový stupínek uniknul o pouhé tři setiny. Nejlepší pětici týmů završily holky z Hodějic, které k nám zavítaly z Vyškovska. Velkým překvapením bylo žernovské „Béčko“, které udělalo od minulé sezóny také velký pokrok a vylepšily svůj osobní rekord na hodnotu 19,00s, a tak si připsaly aspoň jeden bod do VCB. V ženské kategorii byly dva nedokončené pokusy, a to od holek ze Sebranic a Černovic „A“. Oba týmy nemají v letošní sezóně vůbec štěstí a jistě jim všichni budeme přát, aby tuhle smůlu prolomily na dalším kole, které bude 12. 7. 2015 na asfaltovém kopečku ve Žďáře.

Pořadatelé měli vše dobře zvládnuté a snad se všem závodníkům i fanouškům na závodech líbilo. Počasí také nakonec vyšlo a závody byly fajn 🙂

 

Videogalerie: https://www.youtube.com/playlist?list=PLrKClBxVMHfcav8RtyCDWC-FWJXu0tQjn

Fotogalerie: http://jen-s.rajce.idnes.cz/2015-06-29_Ostrov_u_Macochy_BK_VCB/

 

Patrik Bejček (OuM), Petra Dvořáková (ČH)