V Senetářově byl k vidění nový rekord VCB!!!

V neděli 28. května 2023 odstartovalo krátce po dvanácté hodině na hasičském hřišti v Senetářově druhé kolo blanenské ligy v požárním útoku. V Senetářově je obrovská hasičská základna a místní hasičský areál disponuje velice kvalitním zázemím pro požární sport. Skvěle připravená soutěž společně s kvalitním občerstvením velice zaujala a nastavila laťku mezi ostatními pořadateli velice vysoko.

V Senetářově se závodilo, stejně jako minulý týden na Žernovníku, ve čtyřech kategoriích, a to v mužské, ženské, veteránské a dorostenecké, do kterých se celkově přihlásilo 40 týmů. Rovná travnatá dráha s tartanovým náběhem byla pro závodníky připravena jako vždy velice kvalitně, vidět to bylo i na dosažených časech jednotlivých závodních kolektivů.

Jako první o body do celkově tabulky Velké ceny Blanenska v požárním útoku bojovali muži, kterých se do soutěže přihlásilo 20. Nejrychlejší pokus dne předvedly Pasohlávky (BO), a to v čase 16,83s. Druhou příčku obsadil Sychotín „A“ s totožným časem 16,83s, o konečním pořadí rozhodl lepší první terč Pasohlávek. S časem 17,11s skončil třetí Ostrov u Macochy.

Ženské kategorii, do které se ke startu zapsalo 9 týmů kralovala děvčata z Plumova (PV) s časem 16,14s a stanovila tímto časem nový rekord Velké ceny Blanenska. Druhá skončila děvčata ze Žernovníka „A“ s časem 16,94s a na stupních vítězů je doplnily třetí děvčata z Lysic s časem 18,41s.

Veteránská kategorie čítala celkem 3 startovní družstva, zvítězilo Hluboké (TR) s časem 17,23s, následovalo družstvo z Pamětic s časem 17,50s a  třetí Žernovník s časem 17,66s.

Do stále více oblíbené kategorie dorostu se na Senetářovský závod přihlásilo 8 družstev. Vítězství se podařilo utrhnout domácímu družstvu „A“ , které s časem 15,93s ovládlo svoji soutěž. Druhé skončily Kotvrdovice s časem 18,58s a třetí Černá Hora za čas  18,65s.

 

Třetí kolo Velké ceny Blanenska se uskuteční 4.06.2022 v Jabloňanech, kam se soutěže velké ceny vrací po několikaleté přestávce. Na závodníky bude čekat velice rychlá trať, kde v minulosti padl i rekord Velké ceny Blanenska. Startovat se opět bude ve všech kategoriích a začátek soutěže je plánován na 11:00h.

Text: David Sedlák

Fotografie: Jan Mihula – odkaz na fotogalerii

Videa na YouTube kanále Velké ceny Blanenska