V Černovicích zapršelo, pak svitlo i sluníčko…

V pořadí 8. kolo Pivovar Černá Hora Cupu Velké ceny Blanenska 2023 hostily v neděli 30. 7. 2023 Černovice. Pořadatelé připravili svůj areál tak, aby byl schopen odolat nepříznivému výhledu počasí. Předpověď se naplnila, nicméně dešť provázel jen celou kategorii mužů

Do tohoto klání se přihlásilo 19 družstev. Kategorii otevřeli domáci borci, ale jak už to tak bývá, na domácích závodech se většinou nezadaří. Domáci Černovice tedy zapsaly první NP soutěže. V deštivém počasí se běhaly poměrně zajištěné útoky a ten nejlepší nakonec předvedli borci z Pasohlávek, kteří s časem 17,42 závod vyhráli. Druhým a třetím týmem se stal A a B tým Sboru dobrovolných hasičů ze Sychotína, přičemž Sychotín A si tímto výsledkem vylepšil pozici na čele tabulky VCB.

V ženách jsme viděli 10 požárních útoků již za svitu slunce, bez kapek deště. Nejlépe se s vysychající dráhou popasovala děvčata ze Žernovníka A, která zvítězila s časem 17,87 sekundy. Druhé místo braly holky z Bořitova za 18,42 a třetí skončily ženy ze Senetářova. Domácí tým si vybojoval 4. místo. Za zmínku stojí určitě i pokus holek ze Žďáru a Černovic SG – stará garda. Oba tyto týmy složily svoje sestavy jako vzpomínku na léta minulá a to vše v rámci oslavy 20 let Velké ceny Blanenska, která byla součástí celého závodu.

To se povedlo i v kategorii veteránů a i historičtí vítězové ročníků v kategorii mužů – Černovice, Horní Poříčí, kteří nejsou pravidelnými účastníky celého seriálu, složili po letech své týmy a předvedli pěkné útoky na dvě béčka. Nicméně do výsledkové listiny závodu promluvili spíše pravidelní účastníci. Nejlepší výkon předvedli harcovníci z Hartmanic, kteří krásným útokem se čtrnáctkovými sestřiky ovládli závod. Následování týmem z Hlubokého a Žernovníku si tedy mohli společně na stupních vítězů užít slávu.

Dorosteneckých družstev jezdí letos opravdu hodně a VCB je za to ráda. Ani v Černovicích tomu nebylo jinak a hned 9 družstev se do soutěže zaprezentovalo. Nejlepší pokus ukázali dorostenci z Ostrova u Macochy, druhý skončil Žernovník a třetí Černá Hora. Senetářovští dorostenci, kteří letos provozují styl – když přijedem, vyhrajem – museli poprvé zkousnost hořkost ,,porážky“.

Výsledky Velké ceny jsou ve všech kategoriích stále otevřené, takže bude velmi zajímavé sledovat po menší pauze další závod, který proběhne 20. 8. v geografickém středu Moravského krasu, v Rudici.

V Rudici bude také poslední možnost vyzvednout si přeobjednaná výroční trička s motivem VCB slaví dvacet let, tak je potřeba moc neváhat a zavčas jej objednat…:)

Text: Jiří Vymazal

Fotografie Jan Mihula – ZDE

Videa na YouTube kanále Velké ceny Blanenska