Dá se tohle ještě někdy překonat?! 5. kolo v Sychotíně

V neděli 11. června 2023 odstartovalo krátce po dvanácté hodině v hasičském areálu v Sychotíně čtvrté kolo blanenské ligy v požárním útoku. Velká cena Blanenska je již v Sychotíně několik let jako doma, hasičina má v této obci velkou tradici. Dráha v Sychotíně patří k těm rychlejším dráhám v seriálu, k vidění byly jak pravidelné týmy, tak i extraligové.

V Sychotíně se již tradičně startovalo ve čtyřech kategoriích, a to mužské, ženské, veteránské a dorostenecké. Celkem se do závodu přihlásilo 47 týmů. V mužské části, která soutěž zahajovala, se přihlásilo 28 týmů. Zvítězil domácí Sychotín “A” za čas 16,45 s, druhou příčku obsadili borci z Hrabůvky (PR) s časem 16,50 s a stupně vítězů doplnily Pasohlávky (BO) za čas 16,69 s.

Ve veteránech o prvenství soutěžila tři družstva, Žernovník, Pamětice a následovaly je Hartmanice ze Svitavska. Bohužel se útok povedl pouze Žernovníku, který jako jediný vystoupal na stupně vítězů za čas 15,49 s. Pamětice i Hartmanice zapsaly neplatný pokus. V dorostenecké kategorii proti sobě bojovalo šest mančaftů. Nejlépe se umístil Ostrov u Macochy s časem 18,85 s, druhý skončil Senetářov “B”  s časem 19,93 s a bronzovou medaili si odvezly Hartmanice (SY) za čas 20,24 s.

V ženské kategorii startovalo deset týmů. Největší podívanou zajistily “Mamby” z Plumlova (PV) za neuvěřitelné a totožné sestřiky v čase 15,40 s, holky si zaslouženě odvezly zlaté medaile, rekord dráhy v Sychotíně a samozřejmě i rekord celé Velké ceny Blanenska v ženské kategorii. Rekord Velké ceny holky letos posunuly již podruhé, kdy v Sychotíně ještě zlepšily ten, co samy stanovily na letošním druhém kole v Senetářově, kde útok zaběhly za 16,14 s. Stupínek vítězů doplnila na druhém místě děvčata ze Žernovníku “A” s časem 17,02 s a třetí byl Bořitov za čas 17,74 s.

Nyní nás čeká víkendová pauza a poslední červnovou neděli se uskuteční páté kolo Velké ceny ve sportovním areálu v Ostrově u Macochy, začátek soutěže je plánován na 12. hodinu.
Více na www.velkacenablanenska.cz

Text: Hana Kšicová

Fotografie:

Jan Mihula – ZDE

Tomáš Petržela – ZDE

Videa na YouTube kanále Velké ceny Blanenska

Video sestřih z dronu od Tomáše Petržely (_thomasparsley.cz_) – ZDE + útoky natočené dronem – ZDE

Videa od Petra Dokoupila – ZDE