Pamětický kopeček prověřil nejen proudaře

Šesté kolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku proběhlo v neděli 21. července 2019 v Paměticích u Letovic, ve sportovním areálu za hasičskou zbrojnicí. Tamní dráha je známá svým velkým převýšením cíle oproti startu a momentálně je pravděpodobně nejnáročnější ze všech závodních tratí zařazených do celkového bodování Velké ceny Blanenska. Prověří se na ní vždy nejen fyzická kondice proudařů, ale i rozvaha strojníků, kteří musí u posílání vody do hadic přemýšlet trochu jinak, než na rovinatých tratích.
Před začátkem soutěže navíc závodiště vydatně zkropil déšť, což závodníky ani pořadatele příliš nepotěšilo, svým způsobem to ale soutěž výrazně zatraktivnilo.
Hasičské klání v Paměticích, do kterého se přihlásilo celkově 46 družstev, probíhalo, stejně jako v minulém kole ve Velkých Opatovicích, ve třech kategoriích, a to v mužské, veteránské a ženské.V mužské kategorii, která čítala 29 startujících týmů a celou soutěž zahajovala, zvítězil Míchov, který se na zlaté vlně veze již několik kol po sobě. Tentokráte míchovští borci dosáhli času 17,33 s, kterým se jim kromě zisku prvního místa podařilo současně stanovit nový rekord trati. Druhé místo obsadil Ludéřov z Olomoucka s časem 17,96 s a trojici nejlepších doplnil Žernovník s časem 18,07 s.
Ve veteránech o prvenství soutěžila 4 družstva, domácí Pamětice, dále Hartmanice ze Svitavska, Sychotín a Kotvrdovice. Vítězství nakonec patřilo k radosti většiny přihlížejících domácím, a to za čas 16,56 s, následovaly je Hartmanice s časem 16,86 s a třetí skončil Sychotín s časem 23,81 s.
Ženská kategorie, která je na travnatých tratích vždy zařazena až na konec závodu a v níž v Paměticích o stupně vítězů bojovalo celkově 13 týmů, patřila tentokráte Němčicím, které braly zlato za čas 18,04 s. Stříbrné medaile si odvážel Žernovník za čas 18,23 s a bronz pak Nedvězí ze Svitavska za čas 18,49 s.
Soutěží v Paměticích skončila první polovina Velké ceny, do své druhé půlky se liga přehoupne soutěží v Černovicích, která proběhne v neděli 28. července 2019 na závodní dráze uprostřed obce. Začátek závodu, v němž budou tentokráte o body do tabulky VCB bojovat pouze muži a ženy, je plánován na 12. hodinu.