Druhá polovina Velké ceny Blanenska v požárním útoku byla zahájena soutěží v Černovicích

Sedmé kolo z celkových dvanácti bodovaných soutěží zařazených do blanenské hasičské ligy uspořádali v neděli 28. července 2019 hasiči a hasičky z Černovic na své dráze uprostřed obce. Běhalo se po travnaté trati s velmi mírným převýšením, kulisou pro sportovce byla navíc hojná divácká účast.
Hned z kraje soutěže zkropil jak závodníky, tak přihlížející krátký drobný déšť, po zbytek klání se již počasí drželo a opravdová průtrž mračen do Černovic dorazila až kolem šesté hodiny odpolední, když už se na dráze nezávodilo.
Černovická soutěž byla oproti minulým dvěma kolům rozdělena pouze do dvou kategorií, a to do kategorií muži a ženy. Do nich se ke startu přihlásilo celkem 45 týmů, 30 mužských a 15 ženských. Závodit začali nejprve muži, z nichž nejlepší časy zaběhly týmy z Míchova, Bořitova a Chrastavce. Zvítězil Míchov, který zastavil časomíru na hodnotě 16,62 s. Tímto svým vítězstvím Míchov završil svůj úspěšný soutěžní víkend, na sobotních závodech extraligy v Letohradě totiž také zvítězil a ukázkově tak na celorepublikové úrovni reprezentoval jak Velkou cenu Blanenska, tak svoji letošní sportovní formu. Druhé místo s časem jen o pár setinek vyšším – 16,73 s – získal Bořitov A a trojici nejlepších doplnil na stupních vítězů Chrastavec z okresu Svitavy s časem 17,37 s.
V ženské kategorii, která následovala po odběhnutí všech přihlášených mužských týmů a po krátké přestávce na úpravu tratě a občerstvení rozhodčích, začaly v Černovicích závodit ženy. Z celkových 15 týmů dosáhly nejlepšího času Němčice, vítězky minulého kola, a to konkrétně 16,91 s. Druhý skončil Bořitov s časem 17,58 s a třetí Žernovník s časem 17,72 s.
Na Velké ceně je na tento víkend naplánována přestávka, další soutěž proběhne v neděli 11. srpna 2019 v Němčicích. Závodit se bude rovněž pouze v kategoriích muži a ženy