Na soutěži v Lysicích bodovaly Pasohlávky, Hartmanice a Nedvězí

O poslední prázdninové neděli míří tradičně již několik let Velká cena Blanenska v požárním útoku do Lysic. Nejinak tomu bylo i v letošní pomalu končící sezóně 2019. Závodilo se na fotbalovém hřišti, v prostředí s ideálními podmínkami jak pro závodníky, tak pro diváky.
Počasí v Lysicích vládlo ryze letní, největší zápřah proto měli pořadatelé zejména u limonád a piva.

Závodilo se, stejně jako na předchozím kole Velké ceny V Sychotíně, ve třech kategoriích, a to v mužské, do které se ke startu přihlásilo 30 týmů, veteránské, v níž startovalo 5 družstev, a ženské, která čítala celkem 13 přihlášených družstev.
S ohledem na travnatý povrch celou soutěž otevírali krátce po dvanácté hodině muži. Zvítězily Pasohlávky z okresu Brno-venkov s časem 16,28 s, druhé místo obsadila Olešnice X z Olomoucka s časem 17,06 s a třetí skončily Hodějice z Vyškovska s časem 17,24 s.
Ve veteránech bodovaly Hartmanice ze Svitavska, Sychotín a Pamětice. Vítězství si domú odvážely Hartmanice za čas 15,33 s, druhá příčka patřila Sychotínu za čas 15,92 s a třetí pak Paměticím za čas 16,21 s.
V ženské části soutěže, která navazovala na tu veteránskou, zvítězilo Nedvězí ze Svitavska s časem 16,87 s, na druhé příčce se umístil Senetářov s časem 17,04 s a třetí místo patřilo Bořitovu za čas 17,51 s.
Poslední dvanácté kolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku proběhne v sobotu 7. září 2019 v Sudicích, start prvního družstva je plánován na 12. hodinu.