Letošní ročník Velké ceny Blanenska v požárním útoku je minulostí

Sedmnáctý ročník blanenské hasičské ligy pokračoval a zároveň končil v sobotu 7. září 2019 svým posledním dvanáctým kolem. Jeho pořadatelství se ujali tradičně hasiči a hasičky ze Sudic, kteří mají svoji závodní dráhu umístěnu na začátku obce u kulturního domu. Sudická trať je známá svým výrazným převýšením startu oproti cílové čáře, obvykle zde proto nepadají špičkové časy, k vítězství je potřeba spíše promyšlená taktika a rozumně poslaná voda. Počasí Sudickým letos vůbec nepřálo, pršelo celou noc před soutěží, stejně tak v průběhu závodu převládaly dešťové přeháňky, a proto byla travnatá sudická závodní dráha tentokrát výrazně náročnější, než v jiných letech.
V Sudicích se soutěžilo ve třech kategoriích, mužské, veteránské a ženské. Do té mužské, která soutěž otevírala, se přihlásilo celkově 29 týmů. Zvítězil Sychotín s časem 18,11 s, druhé místo obsadil Míchov časem 18,46 s a třetí příčku bral Žernovník za čas 18,67 s. Ve veteránské kategorii startovaly celkově 4 týmy. Nejlepší z nich – Pamětice – svůj soutěžní pokus splnily v čase 17,17 s, následovaly je Hartmanice ze Svitavska s časem 22,28 s a trojici nejlepších na stupních vítězů doplnily domácí Sudice s časem 22,70 s. V kategorii žen, v níž o body bojovalo celkově 11 družstev, zlaté medaile získal Senetářov A za čas 18,14 s, stříbro si odvážely Němčice za čas 18,37 s a bronz Nedvězí ze Svitavska za čas 18,56 s.
Po sečtení bodů ze sudické soutěže celkově v letošním ročníku Velké ceny Blanenska v požárním útoku zvítězil v mužské kategorii Míchov s 231 body, druhá skončila Olešnice X z Olomoucka s 209 body a třetí příčku obsadil Ludéřov rovněž z Olomoucka se 171 body.
Veteránské vítězství ve Velké ceně Blanenska získaly Pamětice s 31 body, prvním vicemistrem se staly Hartmanice s 29 body a druhým vicemistrem pak Sychotín se 17 body.

Ženská kategorie znala své vítězky již po desátém kole Velké ceny v Sychotíně, letos jsou jimi děvčata ze Žernovníku se 126 body, druhý skončil Senetářov A se 111 body a třetí místo obsadilo Nedvězí se 104 body.

Slavností vyhlášení celkových výsledků Velké ceny Blanenska v požárním útoku se uskuteční v sobotu 16. listopadu 2019 v kulturním domě v Černovicích.