8. kolo VCB Černovice

V neděli 26. 7. 2015 proběhlo již osmé kolo letošního ročníku Velké ceny Blanenska, tentokrát v Černovicích. Černovice patří mezi dráhy, kde padají velmi rychlé časy a letos tomu nebylo jinak. Soutěž začala po dvanácté hodině kategorií mužů.

Jako první se na start postavili kluci z Brodku u Konice. Předvedli povedený útok, zakončený časem 18,68, ale to nakonec stačilo až na 17. místo. Posledním bodovaným týmem byly Sebranice „B“ – kluci obsadili 19. místo v čase 18,81 a to ukazuje, jak kvalitní soutěž v Černovicích byla. Nedařilo se některým favoritům. Kluci z Jabloňan po delším míření na terče sestříkli v čase 18,65 a bylo z toho nakonec až 16. místo. Jak malé rozdíly v kategorii mužů byly, dokazuje i to, že prvních deset týmů se seřadilo do 47 setin sekundy. Těsně za desítkou (s poslední sedmnáctkou) se umístili domácí kluci Černovice „B“ v čase 17,97.

Bezchybným a ukázkovým útokem dokázali zvítězit kluci z Hlubokého (okres Třebíč) v čase 17,34! Levý proud byl sražen v čase 17,13. Ještě rychlejší byl proudař z Obory (16,93), ale druhý terč byl sražen v čase 17,46 a pro Oboru z toho bylo druhé místo. (Obora ve třech závodech VCB po sobě obsadila dvě první a jedno druhé místo!!) Třetí místo obsadili kluci z Nesvačilky, okres Brno-venkov, kteří svůj požární útok dokončili v čase 17,58. Následovaly týmy Stražiska, Sychotína, Sychotína „B“, který zastavil časomíru v čase 17,65 a je z toho první větší úspěch pro mladé družstvo. Další v pořadí skončili Chrastavec, Stanoviště, Malá Lhota a Míchov. Nejlepším proudařem byl pravý proudař ze Žernovníka (16,77), ale po prostřiku skončil Žernovník až třináctý v čase 18,10.

Do čela celkového hodnocení se dostala Obora, která má náskok na Hluboké sedm bodů. Třetí místo zatím patří klukům z Nesvačilky. Do konce ročníku zbývají ještě čtyři bodované závody a na vítězství mohou zaútočit i další týmy, třeba čtvrté Stanoviště, páté Stražisko nebo šestý Žernovník. V desítce jsou dále týmy Sychotína, Chrastavce, Bílovic a Jabloňan.

Po mužské kategoriizačala soutěž žen. Jako první se ke svému pokusu rozběhly holky ze Senetářova. Zaváhání na koši nebylo klíčové, protože proudařka bohužel přešlápla čáru a byl z toho pro holky první letošní neplatný pokus. Holky to určitě bude mrzet, protože v celkovém hodnocení se pohybují vysoko a každá taková ztráta bodů se počítá. Nedokončila také děvčata z Černé Hory a Ostrova u Macochy. Poslední čas zaznamenaly holky z Černovic „B“ (25,90), ale to na body nestačilo, stejně jako útoky Malé Lhoty a Sebranic. Na devátém místě se umístily holky ze Žernovníka „A“ v čase 19,76 (LP: 17,61!). Před nimi skončil Žďár, překvapivě i Sychotín s časem 19,36 (PP: 17,82!) a holky byly letos poprvé na VCB poraženy. Na šestém místě se umístil Žernovník „B“ – holkám se začalo konečně dařit a ukazují, že umí pěkné útoky. Pěkný útok předvedl i Těchov a obsadil 5. místo v čase 18,73. Jedním z překvapení byl určitě útok holek z Petrovic SK! Po pátém místě v Jabloňanech letos neměly žádné výraznější úspěchy, až teď v Černovicích. V čase 18,34 obsadily holky bramborový stupínek a určitě je chvilku mrzelo, že z toho není bedna, ale pokud holky předvedou podobné útoky, tak to vyjde. Jen tak dál! Dnes bez konkurence zvítězila Šošůvka v čase 17,63 (LP: 16,83) a levá proudařka byla oceněna cenou pro nejlepší sestřik v ženské kategorii. Druhé místo obsadily holky z Němčic v čase 18,10 a po několika závodech se jim opět povedlo dostat se na bednu. Třetí místo obsadily domácí holky z Černovic v čase 18,19 a navázaly tak na třetí místo z Pamětic.

V celkovém hodnocení došlo ke změně na prvním a druhém místě, kde Šošůvka vystřídala Sychotín a vede o čtyři body. Na třetím místě jsou stále Němčice, které zvýšily náskok na Senetářov. Na pátém místě jsou holky ze Žernovníka, na šestém holky z Těchova.

Teď nás čeká víkendová pauza a závody VCB se rozběhnou 9. 8. 2015 u rybníka v Němčicích. Němčická trať slibuje parádní výkony podobně, jako ta černovická. Přijeďte závodit, a pokud ne závodit, tak aspoň fandit

Videogalerie: Luboš Šebela https://www.youtube.com/playlist?list=PLrKClBxVMHffp6s3pbc6CGI1h_mKpShXQ

Autor: Petra Dvořáková (ČH)

One Reply to “8. kolo VCB Černovice”

Comments are closed.