3. a 4. kolo bylo v Horním Poříčí a Bořitově

15. a 16. června proběhlo dvojkolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku. Závody zavítaly na rychlé tratě do Bořitova a Horního Poříčí.

V sobotu 15. června poměřily své síly mužské a ženské týmy v Horním Poříčí. Jak je tomu již zvykem, tak začínala mužská kategorie, která byla tentokrát hodně vyrovnaná, a týmy zde podávaly velmi vyrovnané výkony. Hned 18 časů se dostalo pod hranici 20 sekund. Nejrychlejší útok zaběhli kluci z Třebíčska a přesněji tým Netín Cirkus, který časomíru zastavil na hodnotě 17,66s. V těsném závěsu za nimi se umístily Černovice „A“, kde po menším prostřiku na pravém terči dosáhly času 17,73s. S bronzovou příčkou se museli spokojit kluci z Hlubokého za čas 17,76s. Z prvních třech časů je vidět, že souboj o první tři místa byl velmi těsný. V kategorii mužů bylo 5 neplatných pokusů, mezi které patřil například pokus kluků z Jabloňan nebo Sychotina.

Po odběhání všech mužských týmu následovala krátká přestávka na přestavění tratě a mohla začít kategorie žen. Zde suveréně s vysokým náskokem zvítězila děvčata ze Žernovníku a opět ukázala, že v letošní sezóně mají velkou formu. Na stříbrný stupínek se postavila děvčata z Černovic, která tento rok také podávají velmi pěkné a vyrovnané výkony. Nejlepší trojicí týmů uzavírala Šošuvka z časem 19,08s. V kategorii žen byl pouze jeden neplatný pokus a to u holek ze Žďáru.

 

 

 

V neděli 16. června se závody přesunuly na trať za hasičkou zbrojnicí v Bořitově.

Po slavnostním zahájení mohla soutěž začít mužskou kategorií. Výkony zde byly opět velmi vyrovnané, ale nakonec po velkém snažení se opět na zlatém stupínku objevil tým ze Třebíčska a to kluci z Krokočína. V těsném závěsu za nimi skončil Sychotín z časem 17,53s a nejlepší trojku uzavírali kluci ze Stražiska, kde pravý proudař sestříknul v čase 16,90s, ale bohužel jejich výsledný čas byl až 17,59s. Bohužel i v Bořitově bylo pár neplatných pokusů, mezi které patřil například pokus Horní Lhotice nebo Černovic „A“.

 

Po doběhání kategorie mužů následovala krátká pauza na přestavění tratě. Když byla trať předělána a nachystána tak mohly holky vyběhnout. V Bořitově, stejně jako v Horním Poříčí zvítězily holky ze Žernovníku, které měly také nejrychlejší sestřik celého závodu a ten měl hodnotu 17,24s. Taky druhé místo se neobměnilo a obsadily jej holky z Černovic a nejlepší trojku týmů uzavíral Žďár z časem 18,30s. Tentokrát byli všechny pokusy platné.

Myslím, že oba závody byli perfektně zabezpečené a vše probíhalo tak jak mělo. Počasí vyšlo a pěkné výkony jenom padaly. Další kolo zavítá do Pamětic, kde je profil trati do kopečka a proto zde bude chtít každý tým posbírat co nejvíce bodů.

Fotografie: 

 http://jen-s.rajce.idnes.cz/

http://hasiciostrov.rajce.idnes.cz/