10. a 11. kolo v na rychlých tratích v Rudici a Sychotíně

Dvoukolový víkend VC Blanenska 2015 odstartovaly závody v Rudici, která byla letos poprvé zařazena do bodovaného seriálu. A je třeba říct, že pořadatelé udělali velký krok vpřed oproti minulému roku. Zlepšilo se občerstvení a jako bonus byla videa po každém útoku nahrávána přímo na internet.

Krátce po poledni se na startovní čáru připravilo první družstvo mužů ke svému pokusu, a byli to borci ze Žernovníka. Těm se útok vůbec nepovedl a po chybě proudaře na základně z toho byl neplatný pokus.

Jako druhý tým se na základnu začala chystat domácí Rudice a nakonec jejich útok nedopadl vůbec špatně, protože s časem 18,39s obsadili pěkné 13. místo.

Bylo k vidění mnoho rychlých pokusů, ale tím vůbec nejrychlejším byl pokus kluků ze Sychotína, kteří dokázali zastavit časomíru na hodnotě 16,40s, kde jejich rychlejší terč byl sražen v čase 16,35s. Druhý, a také poslední čas po 17 vteřin, dokázali zaběhnout ještě kluci z Obory a za čas 16,65s brali druhé místo a 25 bodů do celkového hodnocení. Nejlepší trojici mužské kategorie uzavřelo Hluboké s časem 17,14s. Čtvrté a páté místo bylo v režii týmů z Prostějovska, a to Bílovic a Stražiska. Lepší byly Bílovice, které srazily terče v čase 17,27s a Stražisko zastavilo časomíru na hodnotě 17,43s. Překvapením byl v Rudici Žďár (podobně jako na minulém kole v Němčicích), který předvedl také hezký a rychlý útok a za čas 17,52s bral 6. místo na této soutěži. Posledním bodovaným časem byl čas Šošůvky, který měl hodnotu 19,34s a z celkových výsledků této soutěže je vidět, že se jedná o kvalitní a velmi rychlou trať. K vidění zde byly pouze čtyři neplatné pokusy, a to od týmů Benešov, Žernovník, Malá Lhota a Stanoviště.

Po krátké pauze se na základně mohlo připravovat první ženské družstvo. Nejlépe se s rudickou tratí popralo družstvo Šošůvky a s časem 16,90s zvítězilo. Těsně za nimi skončily holky ze Sychotína s časem 16,95s. O bronz se postarala děvčata s Černovic s časem 17,16s. Bramborová medaile tentokrát zbyla na Němčice za čas 17,66s a nejlepší pětku uzavřel Těchov s časem 18,34s. O velké vyrovnanosti svědčí i časy šestého a sedmého místa – 18,37s; 18,40s. Poslední čas, který dosáhnul na body, byl ten, který zaběhla Malá Lhota a tento čas měl hodnotu 19,23s. K vidění byly dva neplatné pokusy a to od holek Žernovníku „B“ a Ostrova u Macochy, kterým se odlomil kus závitu na hrdle čerpadla u stroje.

 

V neděli 16. 8. 2015 pokračovala VC Blanenska 2015, předposledním kolem, na velmi rychlé trati v sychotínském hasičském areálu. Jak je zvykem, tak bylo vše velmi dobře nachystané tak, aby mohla soutěž bez problémů proběhnout. Také počasí měli pořadatelé přesně objednané, protože po posledním útoku žen začalo pršet.

První mužský tým se krátce po dvanácté hodině postavil na startovní čáru, a byl to tým kluků z Plumlova. Od tohoto pokusu si spousta diváku slibovala perfektní podívanou a velmi rychlý čas, ale bohužel po téměř šestivteřinovém prostřiku z toho byl čas 22,22s, který na žádné pěkné umístění nestačil.

Nejrychlejší útok předvedli kluci z Čikova, kteří si své prvenství na této soutěži vystříkli časem 16,97s, kde jejich rychlejší terč byl sražen v čase 16,77s. Stříbrnou příčku tentokrát v Sychotíně obsadili kluci z Hlubokého s časem 17,17s a ještě více si tak upevnili celkové vedení v letošním seriálu VC Blanenska. Těsně za nimi se umístila Nesvačilka s pouhým rozdílem dvou setin sekundy (17,19) a obsadili třetí místo. Ještě těsněji za Nesvačilkou se umístil Chrastavec a to o pouhou jednu setinu sekundy. S časem 17,20s brali kluci nepopulární bramborovou medaili. Nejlepší pětici uzavřeli kluci z Obory a potvrdili, že v letošní sezóně mají velké ambice a tímto umístěním si upevnili své dosavadní 2. místo v celkovém hodnocení. Bylo zde vidět i spoustu nedokončený pokusů a to od týmů Niva, Sychotín „B“, Brťov, Jabloňany, Černovice „A“ a Černovice „C“. Od začátku bylo vidět, že i přes rychlou trať spoustu týmů potrápily těžší němčické terče, na které je třeba stříkat přesně do středu. Když odběhnul poslední mužský tým, tak následovala krátká přestávka na přestavbu trati pro kategorii žen.

Tu v Sychotíně otevíralo družstvo holek z Ostrova u Macochy, které měly nakonec bohužel neplatný pokus po chybě béčkařky, ale holky si jistě „spraví chuť“ po nepovedeném dvojkole – třeba v Sudicích. K vidění byl ještě jeden neplatný pokus a to bohužel od domácích děvčat. Po velmi rychle rozběhlém pokusu nestihla včas Soňa sednout u terčů a byl z toho neplatný pokus, avšak levý terči stihly holky srazit v čase 16,11, což by bylo 1. místo s velkým náskokem.

Celou ženskou kategorii vyhrála Šošůvka s časem 17,65s a podala tak další vyrovnaný výkon a předběhla tímto vítězství holky ze Sychotína v průběžném pořadí. Na stříbrný stupínek se tentokrát postavily Němčice s časem 17,91s. Bronz si vystříkla děvčata ze Senetářova, která v letošní sezóně prokazují velké zlepšení oproti minulému ročníku. Bramborová medaile zbyla na Černovice, které zastavily časomíru po vteřinovém prostřiku na hodnotě 18,47s. Nejlepší pětku uzavírala děvčata z Černé Hory s časem 18,59s a dotáhla se tak v průběžném pořadí na pátý/šestý Těchov a Žernovník s rozdílem jednoho bodu.

V září nás tradičně čeká poslední kolo VC Blanenska 2015 v Sudicích, kde to bude ještě velký boj – a to nejen o celkové prvenství. Pořadatelům patří velká pochvala za další pěkně připravenou soutěž a nezbývá, než se těšit na poslední kolo a následnou „Afterparty“ po odběhnutí soutěže.

Fotografie: http://hasiciostrov.rajce.idnes.cz/16.08.2015_-_Sychotin_VCB/

  http://hasiciostrov.rajce.idnes.cz/15.08.2015_-_Rudice_VCB/

  http://jen-s.rajce.idnes.cz/2015-08-16_Sychotin_BK_VCB/

Videa: https://www.youtube.com/playlist?list=PLrKClBxVMHff0uFbkk_t1b7p7q5-PL5gj

Sestřihy: https://www.youtube.com/watch?v=WelWrfc-wnw&feature=youtu.be

                  https://www.youtube.com/watch?v=RFnLv0OtlV8&feature=youtu.be

 

Autor: Patrik Bejček (OuM), Petra Dvořáková (ČH)