Zámecký park ve Velkých Opatovicích ožil hasičskou soutěží o putovní pohár

V neděli 14. července 2019 se jindy klidný park u zámku ve Velkých Opatovicích změnil v hasičskou závodní dráhu, na které se bojovalo nejen o putovní pohár SDH Velké Opatovice, ale také o body do tabulky Velké ceny Blanenska v požárním útoku.
Tamní soutěž v požárním útoku, která oslavila letos již 40. rok, vypukla krátce po jedenácté hodině dopolední, běhalo se na trávě a nově ve třech kategoriích, a to v kategorii muži, v kategorii ženy a premiérově i v kategorii veteráni.
Do soutěže se přihlásilo celkem 53 družstev, z toho 32 mužských, 16 ženských a 5 veteránských a jako první obsadili soutěžní trať muži. Zvítězil – dalo by se říci již tradičně – Míchov s časem 16,92 s, druhé místo získal Ludéřov, místní část obce Drahamovice z okresu Olomouc, za čas 17,31 s a třetí příčku pak Olešnice X, rovněž z okresu Olomouc, za čas 17,35 s.
V kategorii veteránů, která odstartovala po zkrácení dráhy, se nejlépe umístil tým z Pamětic s časem 16,59 s, druhé skončily Hartmanice z okresu Svitavy s časem 16,68 s a třetí domácí tým z Velkých Opatovic s časem 21,93 s.
V ženách bodovaly týmy ze Senetářova, Černovic a Hodějic, kdy Senetářov A zvítězil s nejlepším časem kategorie v hodnotě 17,76 s, druhou příčku vybojovaly Černovice B za čas 18 s rovných a třetí medailovou pozici obsadily Hodějice z okresu Vyškov za čas 18,22 s.
V pořadí již šesté kolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku proběhne v neděli 21. 7. 2019 v areálu za hasičskou zbrojnicí, start soutěže je plánován na 12. hodinu a závodit se bude opět ve třech kategoriích, tj. jak v kategoriích muži a ženy, tak v kategorii veteráni.