Velkou cenu Blanenska v požárním útoku ovládají muži z Míchova

Po týdenní přestávce pokračovala v neděli 11. srpna 2019 svým osmým kolem Velká cena Blanenska v požárním útoku. Hostitelem závodu byla tentokráte obec Němčice u Boskovic, kde se hasiči a požární sport těší velké tradici. Běžeckou dráhu má tamní sbor vybudovánu v klidném a prostorném prostředí za obcí, u obecního rybníka. Trať je travnatá, s velmi mírným převýšením, široká a přehledná jak pro závodníky samotné, tak pro všechny diváky a fanoušky.
Počasí pořadatelům přálo, po celou dobu soutěže byla slunečná obloha bez jakékoliv oblačnosti.
Němčická soutěž se dělila, stejně jako ta minulá v Černovicích, do dvou kategorií, a to do kategorie muži a kategorie ženy. V mužské části, která soutěž zahajovala, startovalo 30 týmů. Zvítězil Míchov s časem 17,17 s, který drží vládnoucí žezlo pevně v rukou a vítězný trikot si oblékl již po několikáté v řadě. Druhý a třetí za Míchovem skončily Stražisko z Prostějovska a Hodějice z Vyškovska, obojí s časem 17,40 s. Celkové pořadí se v takových případech určuje podle času sražení druhého terče, a ten mělo lepší Stražisko.
V ženské kategorii, která naopak soutěžní odpoledne uzavírala, startovalo celkových 14 týmů. Zvítězilo Nedvězí ze Svitavska s časem 17,25 s, druhou příčku obsadil Senetářov s časem 17,64 s a trojici nejlepších doplnil na stupních vítězů domácí tým Němčice s časem 18,06 s.

Další kolo blanenské hasičské ligy se uskuteční v neděli 18. srpna 2019 ve sportovním areálu Žegrov v Rudici v Moravském krasu, začátek soutěže je plánován na 12. hodinu a startovat se bude opět jen ve dvou kategoriích, mužské a ženské.

Autorka článku se na tomto místě současně omlouvám mužským týmům z Olešnice X a z Chrastavce, které v článku z minulé soutěže Velké ceny Blanenska v požárním útoku v Černovicích zaměnila. Uvedla mužstvo Chrastavce jako třetí vítězný tým černovické soutěže, správně však byla třetím vítězným týmem Olešnice X. Dosažený čas 17,37 s byl uveden správně. Autorka vynaloží veškeré své síly a prostředky k tomu, aby se to v budoucnu již neopakovalo.