Velká cena Blanenska 2023 odstartovala na Žernovníku

Seriál Velká cena Blanenska se po zimní přestávce v neděli vrátil prvním kolem na Žernovníku. První závod seriálu přilákal týmy i z okolních lig a soutěžních seriálů a bylo tedy zaděláno na napínavou podívanou což bylo dále umocněno slunečným počasím. Na první kolo zavítaly i extraligové celky a právě extraligové týmy si připsaly úspěchy v kategorii mužů, kde dokázaly ovládnout stupně vítězů.

Nejrychlejším týmem dne v kategorii mužů byl tým z Plumlova, který dokázal zdolat trať za pouhých 16,52 sekundy. Plumlov byl pak následován týmem Olešnice X s časem 16,63 sekundy. Na třetím místě se umístil tým Lavičky s časem 17,02 sekundy. Extraligové týmy tak nezklamaly a potvrdily formu před prvním kolem této nejvyšší české soutěže v požárním útoku. V první desítce se pak umístily blanenské týmy ze Sychotína, Žďáru, Brumova a Bořitova.

V kategorii žen udržely blanenské týmy všechny tři nejvyšší příčky. Na první místě se umístil tým ze Senetářova, který zvládl dokončit svůj pokus za 16,95 sekundy. Na druhém místě se umístily ženy ze Žernovníku s časem 17,59 sekundy a třetí příčku obsadil tým z Lysic. Právě Senetářov a Žernovník tak navázaly tam, kde loni skončily kdy se o prvním místu v této kategorii rozhodovalo právě mezi těmito dvěma týmy. Loni to byly ženy ze Žernovníka, které se nakonec radovaly z celkového vítězství, ale výsledky prvního závodu letos ukazují, že tým ze Senetářova má větší hlad po vítězství než jindy.

Ve veteránské kategorii dominovalo domácí družstvo ze Žernovníku, které potvrdilo svou převahu jako úřadující mistr v této kategorii. S časem 15,50 sekundy si tým zapsal vítězství a nechal za sebou ostatní soutěžní týmy.

Dominanci z loňského roku potvrdil také tým ze Senetářova v kategorii dorostu. Mladí hasiči dokázali zdolat trať za vynikajících 16,32 sekundy a vyhrát tuto kategorii.

Příští týden se seriál přesouvá do Senetářova, kde se v neděli uskuteční druhé kolo závodů. Týmy se budou snažit o úspěšný vstup do sezóny, která letos čítá celkem 12 bodovaných kol. Výsledky prvního závodu jsou tedy důležité, ale ještě důležitější bude podávat konstantní a vyrovnané výsledky po celou sezónu. Pevně doufáme, že počasí i nadále přát a soutěžní účast kola v Senetářově minimálně vyrovná účast ze Žernovníku.

Autor: Filip Páral

Odkazy na fotogalerie:
Kateřina Kotoučková – ZDE

Jan Makovec – ZDE

Videa na YouTube kanále Velké ceny Blanenska – ZDE