Ve Velké ceně Blanenska se rozdělovaly další body do celkové tabulky

V neděli 2. června 2019 se Ostrově u Macochy, v tamějším rozlehlém sportovním areálu u kulturního domu, konalo třetí kolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku. Pořadatelé měli pro závodníky připraveno bohaté občerstvení, kvalitně připravenou travnatou trať i další zázemí pro všechny zúčastněné.

Oproti kolům předchozím se v Ostrově závodilo pouze ve dvou kategoriích, v mužské a ženské, veteránská kategorie nebyla pořadateli do soutěže zařazena.

Krátce po dvanácté hodině vyběhlo na dráhu první mužstvo. Z celkových 35 týmů se o nejlepší požární útok postaral tým z Hodějic z okresu Vyškov, který si za jediný šestnáctkový čas dne (16,67s) odvážel plný počet bodů a hodnotné výhry. Na druhém místě skončil Míchov s časem 17,04s a o třetí příčku se dělila Olešnice X z okresu Olomouc se Sychotínem A, oba s časem 17,12s.

Do ženské kategorie se v Ostrově u Macochy přihlásilo rekordních 17 týmů. Zvítězil Žernovník s časem 17,23s, následovaly ho Němčice s časem 17,46s a Malá Lhota s časem 18,24s.

Velká cena má na několik příštích víkendů naplánovanou přestávku, další kolo blanenské hasičské ligy se uskuteční v neděli 6. července 2019 ve Žďáře, startovat budou opět pouze kategorie muži a ženy.
Více na www.vc-blanenska.com.