V Ostrově bohužel selhala časomíra…

Velká cena Blanenska v požárním útoku pokračovala šestým kolem v neděli 25. 6. 2023. Hostitelem byla tentokrát obec Ostrov u Macochy, kde se hasiči a požární sport těší velké tradici. Běžeckou dráhu tamní pořadatelé měli připravenou perfektně. V Ostrově se prostorem úplně nešetří, proto je vždy dráha široká a přehledná jak pro závodníky, tak pro diváky a fanoušky. Počasí všem účastníkům přálo, po celou dobu soutěže byla slunečná obloha bez jakékoliv oblačnosti.

Při průběhu mužské části závodu zhruba v její polovině byla zjištěna chyba při spínání časomíry na jednom z terčů. Po poradě velitelů a Rady VCB, bylo rozhodnuto, že mužská část závodu nebude počítána do celkové tabulky VCB. Většina týmů si však Ostrovskou trať vyzkoušelo na nečisto, při čekání na náhradní časomíru pro závod žen, dorostenců a veteránů.

V ženské kategorii jsme mohli vidět celkem 15 týmů, blanenská družstva byla doplněna o tři návštěvy z okresu Vyškov. Zvítězil Žernovník ,,A” (17,06), druhou příčku obsadil Senetářov (17,87) a trojici nejlepších doplnily na stupních vítězů hasičky z Hodějic (18,26).

V dorostenecké kategorii zvítězil tým Senetářov ,,A” (15,68) a jejich čas řadíme mezi nový rekord trati v kategorii. Druhou příčku obsadili Hartmanice (16,40) třetí domácí tým (16,71)

V kategorii veteránů byla viděna pouze dvě družstva s povedenými útoky. Zvítězil tým Žernovník (16,12) a druhé místo braly Petrovice (18,12).

Další kolo blanenské hasičské ligy se uskuteční v neděli 8. července ve Žďáře, začátek soutěže ve 13 hodin.

Text: Žaneta Mynářová

Foto: Pavel Kuchař – ZDE

Videa na YouTube kanále Velké ceny Blanenska