Senetářovští hasiči pořádali druhé kolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku

V neděli 26. května 2019 odstartovalo krátce po dvanácté hodině na hasičském hřišti v Senetářově druhé kolo blanenské ligy v požárním útoku. Velká cena Blanenska je v Senetářově již několik let jako doma, hasičina má v této obci na samém okraji našeho okresu velkou tradici.

V Senetářově se závodilo, stejně jako minulý týden na Žernovníku, ve třech kategoriích, a to v mužské, ženské a veteránské, do kterých se celkově přihlásilo 53 týmů. Rovná travnatá dráha s vybetonovaným náběhem a okolím kádě byla pro závodníky připravena jako vždy kvalitně, vidět to bylo i na dosažených časech jednotlivých závodních kolektivů.

Jako první o body do celkově tabulky Velké ceny Blanenska v požárním útoku bojovali muži, z nichž nejrychlejší pokus předvedl Žernovník, a to v čase 16,71s. Druhou příčku obsadily Pasohlávky z okresu Brno-venkov s časem 16,77s a třetí skončil Míchov s časem 16,86s

Veteránská kategorie čítala celkem 4 startovní družstva, zvítězily Hartmanice z okresu Svitavy s časem 14,79s, následovaly je pak Pamětice s časem 15,87s a Sychotín s časem 18,14s.

Ženské části soutěže, do které se ke startu zapsalo 14 týmů, kralovaly Dětkovice z Prostějovska, které si ze Senetářova za čas 16,93s odvážely zlaté medaile. Na stupních vítězů je doplnil Žernovník s časem 17,28s a domácí Senetářov A s časem 17,44s.

Třetí kolo Velké ceny na sebe nenechá dlouho čekat, uskuteční se hned v tomto týdnu, v neděli 2. června 2019 ve sportovním areálu v Ostrově u Macochy. Začátek soutěže je plánován na 12. hodinu.