Půlení Velké ceny Blanenska 2023

V rámci seriálu Velké ceny Blanenska se dne 8. července 2023 uskutečnilo její letošní 6. kolo, a to na dráze ve Žďáře. Soutěž přilákala 32 týmů ve čtyřech různých kategoriích. Soutěž se uskutečnila za příznivého počasí a na dobře připravené trati.

V mužské kategorii se nejvíce vyznamenal tým z Plumlova, který dosáhl skvělého výkonu. Na prvním terči zaznamenal čas 16,17 a na druhém terči se však dokázali dostat pod hranici 16 vteřin, a to na čas 15,62, což byl i nejrychlejší sestřik dne. Na stupních vítězů se k nim připojila družstva z Pasohlávek za čas 16,46 a Sychotína A za čas 16,55. Toto byly také jediné 3 týmy, které se tento den dokázaly dostat na „šestnáctkové“ sestřiky.

V ženské kategorii se tým ze Senetářova, i přes potíže se strojem, dokázal probojovat na první místo s časem 17,20 Na druhém místě se umístily holky z Lysic s časem 17,81 a třetí místo vybojovaly holky ze Žernovníka B s časem 19,29.

Ve veteránské kategorii byla soutěž trochu méně obsazená. Veteránská kategorie měla pouze dva týmy, a to Hluboké a Petrovice, přičemž první místo si odneslo družstvo z Hlubokého.

V dorostenecké kategorii si opět zaslouženě došli pro další vítězství v seriálu dorostenci ze Senetářova (16,41). Následováni byly týmem z Ostrova u Macochy (16,53) a týmem z Bořitova (18,97).

Seriál Velké ceny Blanenska čeká víkendová pauza, společně se uvidíme až 23. 7. na závodě v Paměticích, kde na závodníky jako již tradičně bude čekat velmi náročná dráha.

Text: Aleš Haška

Foto: Pavel Kuchař – ZDE

Videa na YouTube kanále Velké ceny Blanenska