Po měsíční přestávce se opět rozběhla Velká cena Blanenska v požárním útoku

6. července 2019, netradičně v sobotu, pokračovala po více jak čtyřtýdenní přestávce Velká cena Blanenska v požárním útoku. Čtvrté kolo pořádali hasiči a hasičky ze Žďáru na tamější travnaté přehledné dráze na okraji obce. Žďárská soutěž je jednou z nejstarších na okrese Blansko a v obci je v podstatě již zvyklostí, letos totiž proběhl už její 36. ročník.
Počasí pořadatelům i soutěžícím přálo, dráha byla ke sportovnímu klání perfektně připravená, zázemí k občerstvení diváků i závodících také, parkovalo se přímo v areálu poblíž soutěžní dráhy – dá se proto očekávat, že zájem o zdejší závod jen tak neuhasne.

Závodilo se ve dvou kategoriích, mužské, která soutěž zahajovala, a ženské. V té mužské se ke startu přihlásilo celkem 24 týmů, v ženské 13 týmů.
Titul vítěze mužské kategorie si ze Žďáru za jediný šestnáctkový čas odvážel Míchov, časomíra se zastavila konkrétně na hodnotě 16,63s. Druhé místo patřilo Sychotínu A za čas 17,01s a třetí příčku obsadil tým z Ludéřova, místní části obce Drahanovice v okrese Olomouc, za čas 17,45s.

V ženách kraloval opět Žernovník, který, stejně jako Míchov, předvedl jediný šestnáctkový čas kategorie, a to 16,92s. Druhé místo si vyběhla děvčata z Černé Hory za čas 17,79s a trojici nejlepších doplnil tým z Nedvězího z okresu Svitavy s časem 18,02s.

Páté kolo Velké ceny Blanenska proběhne v neděli 14. července 2019 v areálu zámku ve Velkých Opatovicích, start soutěže je plánován na 12. hodinu.