Na soutěži v Sychotíně se rozhodlo o vítězkách Velké ceny Blanenska v požárním útoku

Svým desátým kolem pokračovala v neděli 25. srpna 2019 Velká cena Blanenska v požárním útoku, hostitelskou obcí se tentokráte stal Sychotín, jedna z místních částí města Kunštát. Hasičský sport má v Sychotíně silnou základnu a na úspěchy bohatou historii, tamní současně intenzivně pracují s mládeží, sbor proto jistě čeká i zajímavá budoucnost.
Zdejší trať nacházející se v areálu pod kunštátským zámkem patří k nejatraktivnějším na Blanensku, náběh je vydlážděn kostkami s tartanovým povrchem, zbytek dráhy je travnatý, široký a znatelně z kopce, v Sychotíně jsou proto vždy k vidění velice rychlé požární útoky. Současně si pořadatelé dají vždy záležet na dalších podmínkách soutěže, ozvučení je pokaždé kvalitní, ceny pro vítěze bohaté a systém koordinace parkování v areálu promyšlený.
Letos se v Sychotíně běhalo ve třech kategoriích, obvyklé muže a ženy doplnila kategorie veteránů. Jako první obsadili soutěžní plac muži, kterých se do závodu zapsalo 32. Zvítězila Olešnice X z okresu Olomouc s časem 17,09 s, druhé místo obsadil Ludéřov rovněž z okresu Olomouc s časem 17,20 s a trojici nejlepších na stupních vítězů doplnil Žďár z Blanenska s časem 17,40 s.

V kategorii veteránů, která následovala po mužích, startovaly týmy 3, všechny proto měly to štěstí dostat se takzvaně „na bednu“. První příčku obsadil místní Sychotín s časem 15,68 s, druhé skončily Pamětice s časem 16,31 s a třetí Hartmanice z okresu Svitavy s časem 17,13 s.

Ženských týmů, které přišly na řadu jako poslední v pořadí, se sychotínské soutěže zúčastnilo celkově 15. Zvítězil Žernovník s časem 16,72 s a tímto svým umístěním si zajistil v celkové tabulce tak výrazný bodový náskok před ostatními družstvy, že jej v letošní sezóně nemůže již nikdo překonat. Je tedy jistým vítězem Velké ceny Blanenska v požárním útoku 2019 a může s klidem a jistotou příští víkend 30. srpna – 1. září reprezentovat Jihomoravský kraj na Mistrovství České republiky v požárním sportu v Ústí nad Labem.
Druhé místo v Sychotíně obsadily ženy z Nedvězí z okresu Svitavy s časem 16,96 s a třetí příčku braly Bílovice z okresu Prostějov za čas 17,27 s.
Předposlední jedenácté kolo Velké ceny Blanenska se uskuteční tradičně o posledním prázdninovém víkendu, letos tedy v neděli 1. září 2019, na fotbalovém hřišti v Lysicích, start je plánován na 12. hodinu. Závodit se bude opět ve třech kategoriích, tj. v mužích, ženách a veteránech.