Hasiči ze Žernovníku věnovali peníze nemocným dětem

Bodovali ve Velké ceně Blanenska v požárním útoku a dávají o sobě vědět i po jejím skončení – hasiči ze Žernovníku u Černé Hory se rozhodli podělit o svůj úspěch s novorozenými dětmi v boskovické nemocnici.

Žernovský mužský sportovní tým navštívil v neděli 2. října spolu se senátorem Parlamentu České republiky Jozefem Regecem porodní oddělení boskovické nemocnice, kde společně předali šek na peněžní dar ve výši 13 000,- korun vrchní sestře MUDr. Ivaně Zemánkové. „Kromě finančního daru jsme sestřičkám a doktorům přivezli i výborný dort upečený z dílny naší známé Evy Podsedkové a hromadu hraček především pro ty nejmenší,“ řekl Ondřej Pešek, jeden z členů hasičského družstva.

„Vždycky si schraňujeme peníze z výher z hasičských soutěží a letos se nám hodně dařilo, proto jsme přemýšleli, co s penězi uděláme. Ve chvíli, kdy zazněl návrh přispět dětem, bylo vše jasné. Zbývalo jen vybrat místo, kam přesně peníze darujeme. Porodnici jsme zvolili i díky nedávným dvěma novým přírůstkům členů týmu Pavla Hofírka a Petra Smutného do naší hasičské rodiny.“ doplnil Pešek. „Když se o tomto našem záměru dozvěděl i náš kamarád Jozef Regec, pod jehož záštitou se konal celý letošní ročník Velké ceny Blanenska v požárním útoku, hned se přihlásil, že také přispěje. Podtrženo a sečteno, dali jsme z výher a našich osobních příspěvků spolu s Jožkou Regecem dohromady 13 000,- korun, které byly zaslány na účet nemocnice. Plánujeme z toho v našem týmu zavést tradici a dětem nějakou peněžní částkou přispívat každý rok, hasiči si musí přece pomáhat nejenom mezi sebou. Já osobně jsem moc rád, že jsme se s klukama takhle rozhodli a že do toho s námi šel i Jožka, naše společné krédo tím dostává další rozměr, protože my nejsme tým, my jsme rodina“.