Děvčata ze Žernovníku předvedla čas, na který tak dlouho čekala!

Jediný srpnový závod Velké ceny Blanenska v požárním útoku se konal v neděli 20. srpna na rychlé dráze v Rudici. K závodu se tu sešlo celkem dvacet tři týmů mužů a celkem dvacet sedm týmů v kategorii ženy, veterání a dorost.

Na perfektně upravenou trať s tartanovým náběhem se jako první vydala mužská kategorie. Nejlépe si počínali muži z Paoshlávek (BO), kteří zvítězili s časem 16:63 s, na pravém terči 16:41 s, tento čas byl zároveň nejrychlejší sestřik u mužů. Druhý skončil Sychotín „A“, který svůj pokus dokončil v čase      16,91 s. V celkovém hodnocení se Sychotín „A“ stále drží v čele celkového hodnocení Pivovar Černá Hora CUP Velké ceny Blanenska, s náskokem třinácti bodů před muži z Pasohlávek. Třetí příčku v kategorii doplnili muži z Čelechovic na Hané (PV) s časem 17,21 s.

V ženské kategorii si s tratí nejlépe poradila děvčata ze Žernovníku, která dokazála časomíru zastavit na čase 15,55 s a rychleji na pravém terči za 15,43 s. Tento čas je nejlepší čas, který si holky za svou hasičskou kariéru zvládly zaběhnout. “Osobáček“ si také vylepšily holky ze Senetářova s časem 16:29 s a z Rudice si odvezly druhé místo. Třetí místo obsadily holky z Plumlova za čas 16,44 s, na druhém terči časomíru zastavily na čase 15,07 s, tento čas byl zároveň nejrychlejší sestřik v ženské kategorii. Průběžně celkovou tabulku vedou holky Ze Žernovníku se 70 body, druhý je Senetářov (57 b) a třetí jsou Lysice (46 b).

V dorostenecké kategorii zvítězil Ostrov u Macochy s výsledným časem 17,82 s, druhé místo obsadil průběžně vedoucí dorostenci Velké ceny Blanenska ze Senetářova (17,88 s) a stupně vítězů doplnila Černá Hora s časem 18,14 s. U veteránů si nejlépe počínali borci ze Žernovníku (15,15 s) druhé a třetí místo si rozdělilo Hluboké z okresu Třebíč (15,55 s) a Pamětice za čas 15,94 s. Stejně, jako v ženské kategorii, stojí i ve veteránské kategorii Žernovník v čele.

Další závod Velké ceny Blanenska v požárním útoku se bude konat v sobotu 2. 9. 2023 na fotbalovém hřišti v Lysicích, začátek soutěže je plánován na 14:00 hodin.

Text: Hana Kšicová

Fotografie Pavel Kuchař – ZDE

Videa na YouTube kanále Velké ceny Blanenska