Závěrečné kolo v Sudicích

Závěrečné kolo proběhlo, jako každý rok, na kopečku v Sudicích dne 12. 9. 2015. A bylo se opravdu na co koukat. Nervy u spousty týmu pracovaly na plné obrátky, protože se bojovalo o konečná umístění a až do tohoto závodu neměla většina týmů své konečné umístění jisté.

Chvíli po poledni se na startovní čáru postavil první tým a nebyl to nikdo jiný, než domácí borci ze Sudic. Těm se bohužel útok vůbec nepovedl a výsledným čase 37,97s skončili až hluboko v poli poražených. Nejlépe se se sudickou tratí poprala Obora a časem 17,37s zvítězila a dokázala na jednom terči zastavit časomíru časem pod 17 vteřin.

Stříbrný stupínek obsadili kluci ze Žernovníka s časem 17,63s a předvedli další pěkný útok do své sbírky. Bronz tentokrát ukořistilo Stražisko s časem 17,99s a to byl také poslední čas pod 18 vteřin. Bramborová medaile tentokrát zbyla na Černovice „B“, ale bylo to velmi těsné, protože jejich výsledný čas byl 18,01s. Nejlepší pětku mužů uzavíral Míchov s časem 18,20s. Boj o celkové umístění byl velmi těsný, ale borci z Hlubokého nakonec prvenství obhájili o pouhé 3 body. Obora však může být velmi spokojená s letošní sezónou, protože se přes zimu vypracovala a oproti minulému roku poskočila o 8 míst. Bylo k vidění také 6 nedokončených pokusů (Senetářov, Malá Lhota, Sychotín, Niva, Sebranice „B“ a Stanoviště). Po odběhnutí posledního mužského týmu následovala malá přestávka na přestavbu trati pro kategorii žen.

Kategorii žen odstartoval tým holek s Němčic, které nakonec obsadily druhé místo s časem 17,75s.

Překonat je dokázala pouze Šošůvka, která si tímto útokem zajistila celkové prvenství před děvčaty ze Sychotína, kterým se útok nepovedl podle jejich představ. Na jednom terči měli sice čas pod 17 vteřin, ale druhý terč byl sražen až v čase 19,57s. Bronzový stupínek obsadil Senetářov „A“ s časem 19,21s a celkově se tak udržel na čtvrtém místě. Smůla se v Sudicích držela holek z Černé Hory, které spolu s Těchovem, Černovicemi „A“ a Žernovníkem „A“ bojovaly o páté a šesté místo v celkovém hodnocení. Holkám se útok vůbec nepovedl a nakonec svůj pokus nedokončily. Stejně tak se útok nepovedl holkám ze Žernovníka a jejich výsledný čas 23,20s byl poslední dokončený útok.

Nejlépe se s bojem o páté místo popraly Černovice „A“ v čase 19,28. Kousek za nimi skončil Těchov a šesté místo měly holky v kapse. Druhý nedokončený pokus v kategorii žen byl v podání Sebranic, kterým se v této sezóně také moc nedařilo.

Po dokončení všech závodních pokusů následovalo vyhlášení výsledků s tradičním doprovodem létajících toaletních papírů. Po vyhlášení těch nejlepších následovala „after párty“ a oslavování letošního ročníku VC Blanenska 2015.

Sezóna 2015 je minulostí a nám nezbývá než se těšit na další ročník. Také nesmíme zapomenout poděkovat všem pořadatelům a radě VC Blanenska za odvedenou práci. Uvidíme se společně na vyhlášení výsledků letošního ročníku v KD v Černovicích.

Videa: https://www.youtube.com/playlist?list=PLrKClBxVMHfeI6W21LRN_S0rHIg27VIvS

Fotogalerie: http://hasiciostrov.rajce.idnes.cz/12.09.2015_-_Sudice_VCB/

                    http://jen-s.rajce.idnes.cz/2015-09-12_Sudice_BK_VCB/

Sestřih GoPro: https://www.youtube.com/watch?v=3f6Xp3qjgjs&feature=youtu.be

                        https://www.youtube.com/watch?v=yDrcFY7Esvo

 

Patrik Bejček (OuM)