7. kolo VCB v Paměticích

Seriál Velké ceny Blanenska se 19. 7. 2015 přehoupl do své druhé poloviny. V Paměticích se jednalo o sedmý závod letošního ročníku a jako tradičně se závodilo na náročné kopcovité trati. Jako to bývá v Paměticích zvykem, už od dopoledne panovaly vysoké teploty. Po nástupu a poradě velitelů se první družstvo mužů postavilo na start krátce po dvanácté hodině.

Jako první se na trati představili domácí kluci z Pamětic. Klukům se po zaváhání na rozdělovači podařilo sestříknout až v čase 31,95 a byl z toho poslední dosažený platný čas. I tak si kluci vysloužili potlesk, především od místních fanoušků. Hned jako druzí se na start postavili jedni z možných favoritů soutěže, kluci z Jabloňan. Útok bez chyb znamenal čas 18,54 a na delší dobu byli kluci ve vedení soutěže. Sudice, Brťov-Jeneč, Sebranice „A“, Senetářov, Bořitov „A“, Rudice ani SK Petrovice se Jabloňanům nedokázaly přiblížit. Většinou docházelo k prostřikům na terčích, jak mezi muži, tak mezi ženami. Následoval útok kluků ze Stražiska, kteří se přiblížili vedoucímu času a připsali si čas 18,77. Hluboké šlo na start jako další z favoritů soutěže. Krásně rozběhlý útok, nalevo sraženo v čase 18,06, napravo však nezapojená proudnice. Dosud vedoucí tým Velké ceny Blanenska ztratil šanci na body v Paměticích a odrazilo se to i v celkovém hodnocení. Hned po Hlubokém byl dosažen momentálně nejlepší čas (18,29) a Nesvačilka tak vystřídala Jabloňany na průběžném prvním místě. Kluci z Nesvačilky nakonec s tímto časem obsadili „nepopulární“ 4. místo. Na třetím místě se umístili v čase 18,22 kluci ze Stanoviště ve shodném čase, jako měl druhý tým – Míchov. Oba týmy tak do celkového hodnocení získaly 25 bodů. Suverénně zvítězili kluci z Obory, podruhé v řadě! Po vítězství ve Žďáru tentokrát zvítězili v čase ch17,81 a připsali si 30 bodů do celkového hodnocení. Nejlepším proudařem se stal opět pravý proudař Obory, a to v čase 17,72. Jeden z nejlepších výkonů zaznamenala v Paměticích také Malá Lhota. Kluci obsadili 8. místo v čase 18,97. Desítku uzavřely týmy Bílovic a Chrastavce.

Soutěž v Paměticích zamíchala celkovým pořadím VCB. Na první místo se celkově dostali kluci ze Stanoviště z okresu Brno-venkov se 115 body. Druhé místo patří nejlepšímu blanenskému týmu – Oboře (111 bodů), třetí je Nesvačilka se 101 body. Na čtvrté místo se propadlo Hluboké a pětku uzavírá Žernovník.

Po soutěži mužů zahájily požární útoky také ženy. Jako první se na start postavily holky ze Sebranic. Na pohled pěkný útok s hodně opatrnou vodou a prostřikem na pravém terči znamenal pro holky čas 20,02 a bylo z toho deváté, a tedy poslední bodované místo. Jako další zaútočily holky ze Senetářova. Holky musíme také řadit mezi favoritky, protože jim momentálně patřilo celkové 5. místo ve VCB a předvedly už hodně povedené útoky. V Paměticích se jim útok povedl a s časem 19,09 nakonec obsadily 5. místo. Holkám z Ostrova u Macochy se útok povedl až na prostřiky na obou proudech a časem 19,39 z toho bylo „jen“ 8. místo. Opět překvapily holky z Těchova. Po druhém místě ve Žďáře obsadily 4. místo v Paměticích v čase 19,04 a určitě byly spokojené. Pořádně zabojovaly i holky z Černovic a konečně se jim podařilo vystoupat na bednu! V čase 18,54 se jim povedlo získat 3. místo a prolomit letošní smůlu. Druhé místo nakonec obsadila Šošůvka, která až do posledního útoku vedla, a to v čase 18,17. Zvítězily opět suverénně holky ze Sychotína v čase 17,61. Nejlepší proudařkou se stala levá proudařka ze Sychotína, která nebyla daleko šestnáctkovému času a zaznamenala sestřik 17,08! Holky slavily v neděli dvojnásobně, protože se jim podařilo zvítězit i v závodě Extraligy České Republiky v Lavičkách v čase 16,28.

V celkovém hodnocení opět Sychotín odskočil Šošůvce a tyto dva týmy teď mají docela pohodlné náskoky na prvním a druhém místě. Třetí místo zatím stále patří holkám z Němčic, ale už jen o dva body před Senetářovem. Páté místo patří holkám ze Žernovníka. Na šestém místě vystřídal Těchov Černou Horu o jediný bod.

Příští týden nás čekají závody v Černovicích, kde to bude určitě jako vždy našlapané. Přijeďte závodit nebo fandit, pořadatelé si dají s chystáním pro vás určitě práci. [No, a kdybyste neměli co dělat třeba před Černovicemi v sobotu večer, tak vás srdečně zveme na zábavu na Žernovník, kterou pořádá SDH Černá Hora. Omlouvám se za reklamu :-D]

Videogalerie: Luboš Šebela https://www.youtube.com/playlistlist=PLrKClBxVMHffWBG1qsE7wl9d5PZqC9vQk

Fotogalerie: Pavel Kupka [https://www.flickr.com/photos/133815826@N07/sets/72157656115128771]

Autor: Petra Dvořáková (ČH)